Nesmeky na led Nesmeky na led

CZ BMI

Nepromokavé oblečení do deště   Nepromokavé membránové ultraskladné a lehké oblečení vhodné pro všestranné použití, výborná ochrana nejen před deštěm, ale i větrem a chladem. Od jednoduchých levných overal kompletů až po velmi propracované cyklobundy „2 v 1“ rychle upravitelné na cyklovestu.

Masážní sprcha Alexejeva  Unikátní hydromasážní sprcha pro každodenní účinnou masáž v pohodlí domova k léčbě civilizačních a chronických onemocnění jako například křečových žil, celulitidy, bolesti hlavy... Možnost až 40 dní testování zdarma.

Zákaznická linka: 776 241 117

 • Jste tak bohatí, že si můžete dovolit kupovat levné nesmeky s ocelovými hroty, pružinami nebo řetízky? Nevadí Vám, že tyto nesmeky nejpozději po několika použitích začínají klouzat na dlažbě, kamenech a třeba i na tvrdém ledu? Dobrá, pak můžete klidně tyto stránky opustit :)

 • Vyšší cena za originální, kvalitní a širokou veřejností i profesionály prověřené nesmeky DueNorth je velmi výhodnou investicí do vlastního zdraví, která se Vám rozhodně vyplatí. Proč kupovat levné nesmeky s ocelovými hroty, řetízky a pružinami, které nakonec nebudete používat?

 • Co musí splňovat nesmeky, které budete opravdu používat? Nesmí klouzat na ŽÁDNÉM povrchu, včetně mokré i namrzlé dlažby a kamenů, musí mít vysokou životnost, musí se pohodlně nandávat a nesmí vás při chůzi nijak obtěžovat mj. i spadáváním z bot. To vše nesmeky DueNorth bezezbytku splňují!

 • Kvalitou nesmeků DueNorth jsme si natolik jistí, že pro ně poskytujeme našim zákazníkům tříletou záruku na kvalitu materiálu a to včetně jedinečných plochých hrotů z karbidu wolframu, které jsou tvrdé skoro jako diamant! Díky tomu mají 10x vyšší životnost než ocelové!

 • Cena nesmeků DueNorth odpovídá výrazně vyšší kvalitě použitých materiálů, zejména pak jedinečných hrotů z karbidu wolframu, které jsou tvrdé skoro jako diamant a mají minimálně 10x delší životnost oproti ocelovým hrotům. Tyto hroty nekloužou ani na mokré nebo namrzlé dlažbě!

Návod k použití nesmeků

Celý návod pro vytištění si můžete stáhnout zde

Návod k použití nesmeků DueNorth typů Everyday, All Purpose, Lt. Industrial a Heel Traction Aids

Nesmeky DueNorth Everyday, All Purpose, Lt. Industrial a Heel Traction Aids jsou protiskluzná ochranná pomůcka – osobní ochranný prostředek (OOP) - výrazně omezující klouzání. Nesmeky jsou určeny především pro chůzi na sněhovém a ledovém povrchu. Jednou z hlavních výhod těchto patentově chráněných nesmeků oproti dosud známým konstrukcím je skutečnost, že výrazně omezují klouzání i na všech dalších pevných materiálech jako jsou např. ocel, beton kámen a dlaždice. Všechny typy nesmeků DueNorth získaly Certifikát ES přezkoušení typu a bylo pro ně též vydáno ES prohlášení o shodě.

Nesmeky DueNorth Light Industrial na sněhu 2

Jak nesmeky správně nasadit

Nesmeky typ EV - Everyday. Certifikát ES přezkoušení typu č. 235/E-037/2007

Držte nesmek hroty směrem k zemí a tak, aby 4 hroty byly umístěny pod přední části boty a dva hroty pod patní částí boty. Mírně zatáhněte ukazováčky obou rukou za nesmek v podélné ose, čímž dosáhneme mírného „vytvarování“ nesmeku pro jeho snazší nasazení na botu. Pak nasaďte přední část nesmeku na špičku Vaší boty a přiměřeným tahem za nazouvací oválný otvor v jeho zadní části směrem vzad a vzhůru jej natáhnete na botu. Zkontrolujte, zda nesmek správně sedí přes celou podrážku i podpatek boty. Totéž zopakujte i s druhým nesmekem.

Nesmeky typ LI - Light Industrial. Certifikát ES přezkoušení typu č. 12 0761 T/NB

Nasaďte přední část nesmeku na špičku boty. Přetáhněte nesmek přes patu obuvi a upravte ho tak, aby dobře seděl na celé podrážce obuvi, zkontrolujte pozici výrobku a upravte podle potřeby. Totéž zopakujte i s druhým nesmekem.

Nesmeky typ AP - All Purpose. Certifikát ES přezkoušení typu č. 235/E-053/2008

Po vyndání nesmeků a jejich případném obrácení hroty směrem vně, nasaďte přední část nesmeku na špičku Vaší boty. Pak uchopte nesmek za nazouvací kruhový otvor v jeho zadní části a přiměřeným tahem směrem vzad a vzhůru jej natáhnete na botu. Zkontrolujte. zda nesmek správně sedí přes celou podrážku i podpatek boty. Totéž zopakujte i s druhým nesmekem.

Nesmeky typ HTA - Heel Traction Aids. Certifikát ES přezkoušení typu č. 12 0760 T/NB

 

Nasaďte nesmek na opatek obuvi a srovnejte na podrážce obuvi. Utahovací popruh natáhněte přes nárt obuvi a zajistěte koncovkou na pravé straně do vhodného otvoru. Zkontrolujte, zda HTA dobře sedí na obuvi. Totéž zopakujte i s druhým nesmekem. 

Vyráběné velikosti nesmeků DueNorth

Rozměry zimní obuvi jsou tak rozdílné, že je obtížné určit velikost nesmeků jen podle čísla obuvi, protože je velký rozdíl mezi např. sněhulí či objemnou pohorkou a klasickou zimní dámskou kozačkou, i když mají stejné komerční číslování. Proto jsme se rozhodli poskytnout Vám k co nejsnazšímu výběru správné velikosti tabulky velikostí, kde podle dvou základních rozměrů určíte velikost, která bude pro Vaši obuv vhodná. Způsob měření obuvi viz níže. Pro rychlý výběr velikosti, který nebude tak přesný, použijte orientační velikosti obuvi, které udává výrobce nesmeků DueNorth na jejich obale.

vel

Velikost XL (Oversized) je určena pouze pro opravdu velmi objemnou obuv typu "sněhule", vysokohorských "pohorek" a bot do extrémních podmínek. a to od velikosti boty minimálně 44 (spíše ale 45 nebo 46) neboli 9,5 neboli 29,5 a větší. Pokud máte velmi objemnou a velkou obuv, postačí Vám pro ní na 95% velikost nesmeků "L. Pokud máte pocit, že Vaše boty jsou velmi objemné, pak nás pro správný výběr velikosti můžete kontaktovat telefonicky a nebo e-mailem s rozměry Vaší boty dle obrázku níže a my Vám rádi pomůžeme určit optimální velikost nesmeků pro Vaše boty. Nesmeky velikosti XL mají výrazně širší a vyšší zejména svojí špičku.

 velikosti EVLI

Nesmeky typ HTA jsou vyráběny v jedné univerzální velikosti

Mereni delky podesve obuvi

 Mereni obvodu spicky obuvi

Doporučení k výběru velikostí nesmeků DueNorth Everyday, All Purpose a Lt. Industrial

U nesmeků DueNorth není rozdíl mezi pravým a levým nesmekem. Z důvodu různých typů obuvi, doporučujeme vyzkoušet si, která z vyráběných velikostí nesmeků se nejlépe hodí na Vaši botu. Nesmeky by nemělo být nutno natahovat na botu ani příliš velkou ani malou silou. Nesmeky, které nemají správnou velikost vzhledem k typu a rozměrům Vaší boty, nemohou optimálně plnit svoji funkci. Pokud jste si nechali nesmeky zaslat na dobírku a jejich velikost Vám nevyhovuje, využijte svého práva na výměnu či vrácení zboží do 14 dní od jeho doručení! V pozdějším termínu, nebo při osobním nákupu nelze uplatňovat právo na výměnu či reklamaci z důvodu nesprávné velikosti!

Jak nesmeky používat

Doporučujeme nesmeky nosit ve vhodném transportním obalu, abyste si po jejich použití a opětovném složení neznečistili například kapsu oděvu, nebo tašku. Rovněž doporučujeme nesmeky před ukládáním ať již do kapsy či transportního obalu (plastového sáčku) přehnout nejméně jedenkrát tak, aby hroty směřovaly směrem dovnitř. Nesmeky All Purpose doporučujeme před ukládáním do kapsy obrátit „naruby“ tedy tak, aby ploché hroty směřovaly směrem dovnitř. Dále vzájemně zasuňte přední část jednoho nesmeku do zadních části druhého nesmeku a zadní část tohoto nesmeku do přední části prvního. Nakonec můžete ještě oba do sebe složené nesmeky současně přeložit na polovinu. Takto složené nesmeky All Purpose zaberou nejméně místa.

Použití nesmeků na jiném povrchu než led a sníh by mělo být příležitostné především u typu Everyday a Lt. Industrial , neboť může velmi zrychlovat opotřebení zejména gumové částí nesmeků. Správná funkce nesmeků je zajištěna pouze při kolmém našlapování, tedy když našlapujete na celou, nebo větší část plochy špičky nebo paty nesmeků.

Rovněž může docházet k nežádoucímu poškozování povrchu po kterém se osoba s nesmeky pohybuje. Výhoda modelu HTA spočívá v tom, že lze zamezit poškození podlahy či jiného povrchu, po kterém se s nimi pohybujete a to dvěma způsoby. Buď otočte hroty směrem dovnitř/ k podpatku obuvi/ nebo posuňte nesmek na zadní stranu/opatek/ Vaší obuvi / hroty směřují ven/. Dlouhodobé užívání s hroty směrem dovnitř může ale poškodit některé druhy podešví.

Jak snadno a rychle vyměnit hroty nesmeků

Unikátní Ice Diamond ploché hroty ze slinutých karbidů wolframu jsou zkonstruovány k snadnému vyjmutí z gumové „podrážky" nesmeku bez jejího poškození a bez použití jakýchkoli speciálních nástrojů. K výměně hrotů zatlačte palcem, případně oběma palci Vaší ruky (rukou) na plastový držák hrotů z vnitřní strany nesmeku směrem k jeho vnější straně. Tlačte tedy na držák z opačné strany než z něj vystupují karbidové hroty. Pokud se Vám nedaří hrot vyjmout, pak můžete použít k jeho vytlačení z nesmeku například obyčejnou "propisku". Špičkou vypnuté propisky zatlačte na plastový držák hrotu z vnitřní strany nesmeku. Nový hrot včetně plastového držáku zatlačte do obdobným způsobem do „podrážky" nesmeku ze stejného směru, jako jste vytlačovali starý hrot.

Pokyny pro údržbu nesmeků DueNorth

Přestože jsou nesmeky DueNorth vyrobeny ze speciální, vysoce odolné směsi gumy, je podmínkou pro zachování dlouhé životnosti výrobku jeho pravidelná údržba. Ta spočívá v důkladném opláchnutí nesmeků po denním použití nejlépe vlažnou vodou a jejich následném osušení. Nesmeky nikdy nesušte na topení! Můžete je vysušit látkou, nebo je nechat samovolně oschnout zavěšené či odložené při pokojové teplotě. Nesmeky nevystavujte zbytečně slunečnímu a UV záření.

Pro zvýšení životnosti doporučujeme čas od času (zejména po a před začátkem zimní sezóny) jejich ošetření běžně dostupnými konzervačními a ochrannými přípravky na regeneraci gumových lišt stěračů bez silikonu. Ačkoli "nesmekavost" na ledu a sněhu, ale i ostatních materiálech, zajišťují především svými specifickými vlastnostmi ploché hroty z karbidu wolframu, ke spolehlivé funkci také napomáhá kvalitní gumová směs. Pokud se ale ošetří přípravkem se silikonem značně se sníží součinitel tření gumových těles nesmeků.

Přestože ploché hroty ze slinutých karbidů mají přibližně 10x větší životnost než hroty ocelové, je třeba je při častém používání nesmeků čas od času zkontrolovat. V případě, že zpozorujete, že je nějaký plochý hrot příliš opotřebován, je odlomený, nebo že jeho plastový držák je významně poškozený, vyměňte jej za nový.

S každým párem všech typů nesmeků se dodávají 2 náhradní hroty zdarma. Jednotlivý hrot nebo sadu 6 kusů či 12 kusů výměnných hrotů můžete koupit u Vašeho prodejce, nebo přímo objednat jejich zaslání na dobírku u výhradního dovozce pro ČR, společnosti CZ BMI, s.r.o., Zámecká 391, 281 21 Červené Pečky, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Důležitá upozornění při používání nesmeků

 • Mějte na paměti, že použití této protiskluzné pomůcky může poškodit některé povrchy!
 • Nesmeky DueNorth nemusí zaručit omezení klouzání na nesoudržných površích jako je například silná vrstva bahna, bláta a podobně. V tomto případě se totiž nemá podrážka ani hroty nesmeků „o co opřít“.
 • Z výše uvedených důvodů je třeba vždy předem vyzkoušet, zda a v jaké míře nesmeky na konkrétním povrchu zvyšují tření a snižují tak klouzání!
 • Při chůzi na jiných pevných površích než je led a sníh může docházet ke zrychlenému opotřebení výrobku. Tedy použití této protiskluzné pomůcky na těchto površích by mělo být spíše nahodilého a příležitostného charakteru.
 • Správná funkce nesmeků je zajištěna pouze při kolmém našlapování, tedy když našlapujete na celou, nebo větší část plochy špičky nebo paty nesmeků.
 • Nesmeky nejsou určeny k použití na vysoký podpatek obuvi. Tento výrobek obsahuje latex.
 • Výrobce, dovozce ani prodejci neručí za jakékoli škody způsobené použitím v rozporu s tímto návodem, pokyny pro údržbu a zejména pak se zde uvedenými upozorněními.
 • DueNorth Everyday, DueNorth All Purpose, DueNorth Lt. Industrial, DueNorth Heel Traction Aids, Ice Diamond, DuraTM, Plastic and quick fitTM, Ice DiamondTM jsou ochrannými značkami společnosti Sure Foot Corporation.
 • Sure Foot Corporation, výhradní dovozce do ČR – společnost CZ BMI, s.r.o. a níže uvedený prodejce se zříkají jakékoli odpovědnosti za škody způsobené při použití nesmeků v rozporu s informacemi a upozorněními uvedenými v návodu k použití a také za výběr vhodné velikosti tohoto výrobku.

 

Na výrobek DueNorth poskytuje dovozce při dodržení podmínek uvedených v tomto návodu a v souladu s platnými zákony České Republiky záruku v délce trvání 3 roky od  data maloobchodního prodeje. Záruka se nevztahuje na poškození způsobené běžným opotřebením, násilným poškozením a porušením podmínek údržby a používání výrobku uvedených v návodu. Za násilné poškození vylučující nárok na uplatnění záruky se považuje zejména proříznutí gumové části nesmeku ostrými předměty (jako například skleněné střepy, ocelové špony, hrany hřebíky a pod). Záruka se  nevztahuje na poškození či zlomení výměnných hrotů v důsledku opotřebení.

Koupit nesmeky